Idealna baza pod podkład to kluczowa rzecz w przygotowaniu makijażu, a wszystko należy rozpocząć od dopasowania odcienia podkładu do Twojej cery. Potem już tylko z górki! Przeanalizujmy w kilku krokach, jaki odcień będzie dla Ciebie najlepszy.

Znasz już swój odcień?

WYBIERZ PODKŁAD

Zanim przejdziemy dalej, musisz być w stanie poprawnie określić rodzaj i odcień swojej cery. Twoja cera składa się z koloru skóry i jej odcienia. Kolor skóry może ulec zmianie wobec wystawienia na działanie słońca lub ogólnego jej stanu, ale odcień pozostaje ten sam. Najlepsze odcienie kosmetyków do makijażu będą pasować do obu tych aspektów, dlatego ważne są dwa kroki:

Kolor twojej skóry zależy od głębi jej barwy. Skorzystaj z poniższego schematu i zidentyfikuj swój kolor skóry, ustalając, czy głębia barwy jest jasna, średnia czy ciemna.

Jeśli uważasz, że głębia barwy znajduje się gdzieś pomiędzy jasną a średnią, weź pod uwagę otoczenie, w jakim będziesz się znajdować w obecnej porze roku. Jeśli przewidujesz dłuższy pobyt na słońcu, zalecamy zastosowanie ciemniejszego odcienia i na odwrót.

Po ustaleniu koloru skóry pora na identyfikację odcienia.

Odcień ustala się za pomocą barwy skóry tuż pod jej powierzchnią:

- Chłodna: Odcień czerwony lub różowy
- Ciepła: Odcień żółty lub oliwkowy
- Neutralna

Po ustaleniu odcienia skóry porównaj ją z kolorem i przejdź do wykresu po prawej, by znaleźć poprawny odcień na potrzeby makijażu.

Jeśli nadal nie jesteś w stanie określić odcienia skóry, poniżej umieszczamy kolejne praktyczne wskazówki:

Jeśli Twoje żyły są nad wyraz widoczne, sprawdź wewnętrzną stronę nadgarstków i określ kolor. Jeśli Twoje żyły są bardziej fioletowe lub niebieskie, masz chłodną cerę. Jeśli są zielone, wskazuje to na cerę ciepłą, ale jeśli nie masz pewności, zalecamy uznanie jej za neutralną.

Mimo iż ta metoda nie zawsze się sprawdza, kolor Twoich oczu i włosów może również pomóc Ci w ustaleniu odcienia skóry:

Kolejny sposób to sprawdzenie, czy do Twojej skóry pasuje złota czy srebrna biżuteria i inne akcesoria. Ciepłe odcienie lepiej współgrają z kolorem złotym, a chłodniejsze ze srebrnym. Skóra neutralna dobrze prezentuje się w obu przypadkach.

To uproszczony test, ale czasami okazuje się bardzo przydatny w doborze odcienia. Odsuń włosy i owiń szyję białym ręcznikiem lub przytrzymaj białą kartkę obok twarzy. Jaki według Ciebie kolor ma Twoja twarz w porównaniu z sąsiadującym białym tłem? Osoby o cerze ciepłej dostrzegą żółty, pomarańczowy lub złoty odcień, z kolei osoby o cerze chłodnej – odcień koloru czerwonego, niebieskiego lub różowego. Jeśli nie masz pewności, zalecamy uznanie jej za neutralną.

Zazwyczaj skóra chłodna nie nabiera szybko opalenizny i łatwo doznaje poparzeń słonecznych, z kolei ze skórą w odcieniu ciepłym jest odwrotnie.

Mamy nadzieję, że udało Ci się już ustalić najlepszy odcień do pokładu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do pozostawienia komentarza.

COMMENTS

0 komentarze/-y

Napisz komentarz

Komentarze muszą zostać zaakceptowane przez moderatora przed publikacją