Makijaż mineralny, jak sama nazwa wskazuje, to kosmetyki wyprodukowane z rozdrobnionych minerałów i innych składników pochodzenia naturalnego

Prawdziwe kosmetyki do makijażu mineralnego, czyli takie, jakie oferuje Nude by Nature, nie zawierają syntetycznych, kontrowersyjnych i potencjalnie podrażniających składników, które często znajdują się w tradycyjnych kosmetykach kolorowych. To jeden z wielu powodów, dla których ludzie coraz częściej decydują się na kosmetyki mineralne.

W dalszej części dowiesz się więcej o tym, dlaczego makijaż mineralny to idealne rozwiązanie.

Główną zaletą korzystania z makijażu mineralnego jest fakt, że używasz kosmetyków, które są dobre dla Twojej skóry. Kosmetyki do makijażu mineralnego, czyli takie, jakie oferuje Nude by Nature, nie zawierają syntetycznych i potencjalnie podrażniających składników, takich jak parabeny, barwniki chemiczne, silikon czy inne substancje zatykające pory i tworzące nieprzepuszczalną powłokę, która nie pozwala skórze naturalnie „oddychać”. Może to pogorszyć wcześniejsze problemy z cerą oraz powodować podrażnianie skóry, prowadząc do zaczerwienień, krost i trądziku.

Dodatkowo kosmetyki do makijażu mineralnego Nude by Nature zostały stworzone na bazie wyjątkowo skutecznych i niezawodnych australijskich ekstraktów, witamin i olejków, aby wzmocnić skórę i zapewnić długotrwałe, pozytywne efekty

Mika jest minerałem, który można spotkać w wielu produktach do makijażu oferowanych przez Nude by Nature. Posiada ona właściwości odbijające światło, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy stają się mniej widoczne. Zapewnia to wyjątkowo naturalny efekt zdrowej skóry o młodzieńczym wyglądzie.

Glinka Kaolinowa to kolejny naturalny składnik, który można znaleźć w podkładzie mineralnym Nude by Nature. Glinka Kaolinowa to nieschnący komponent łagodzący, który wchłania nadmiar sebum i usuwa zanieczyszczenia, zwiększając trwałość makijażu. Jej kojące właściwości sprawiają, że nadaje się do każdego rodzaju skóry, w tym także skóry wrażliwej, a nawet do skóry tłustej i problematycznej.Za sprawą delikatnej tekstury i lekkiej formuły makijaż mineralny jest wręcz niewyczuwalny na skórze po nałożeniu. Dzięki temu oraz zawartości naturalnych pigmentów możesz osiągnąć pożądany stopień krycia bez efektu maski.

Możesz stopniować poziom krycia podkładu i nadal cieszyć się idealnym i naturalnym wykończeniem, które podkreśla i wyrównuje cerę.

Unikalne połączenie tlenku cynku, tlenku żelaza, dwutlenku tytanu i glinki kaolinowej w naszych podkładach w pudrze (takich jak Natural Mineral Cover czy Pressed Mineral Cover) działa kojąco na skórę i jest odpowiednie dla każdego rodzaju cery, w tym dla skóry zmagającej się z najczęstszymi problemami, takimi jak trądzik, egzema, cera naczynkowa czy trądzik różowaty.

Dlatego niektórzy chirurdzy plastyczni polecają stosowanie makijażu mineralnego pacjentom po zabiegach inwazyjnych, takich jak peeling chemiczny, jako że makijaż mineralny nie zawiera składników syntetycznych oraz innych wywołujących podrażnienia oraz działa kojąco na skórę.

Dwa główne składniki podkładu mineralnego to tlenek cynku i dwutlenek tytanu, które można często znaleźć w filtrach przeciwsłonecznych. Składniki te wraz z cząsteczkami mineralnymi pomagają odbijać emitowane przez słońce promieniowanie UV, chroniąc przed nim skórę.

Te naturalne składniki przeciwsłoneczne przeciwdziałają również starzeniu się skóry, zwłaszcza u osób, które codziennie noszą makijaż. Stosowanie mineralnego pudru na filtr przeciwsłoneczny wzmocni ochronę skóry i zadba o nią w miejscach, których mógł nie pokryć filtr.

Jak już wspomnieliśmy, tradycyjny makijaż zazwyczaj zawiera dodatki i składniki uzupełniające, które mogą być w niewygodny sposób odczuwalne po zastosowaniu na skórę. Z kolei produkty Nude by Nature są stworzone bez składników syntetycznych i konserwantów, takich jak talk, silikon, ftalany, siarczany, politlenek etylenu i jego pochodne, siloksan, triklosan, fenoksyetanol czy parabeny. Dzięki temu nasze produkty nie tylko są dla Ciebie dobre, ale też nie odczuwasz ich na skórze. Poczujesz się, jakbyś w ogóle nie miała na sobie makijażu.

Należy pamiętać, że poszczególne rodzaje makijażu mineralnego mogą się od siebie różnić. Makijaż mineralny marki Nude by Nature składa się wyłącznie z naturalnych składników, bez wypełniaczy, takich jak talk, czy składników syntetycznych, takich jak silikon, siloksan czy parabeny, które można czasem znaleźć w produktach oznaczonych jako „mineralne”. Dlatego zawsze radzimy sprawdzać szczegółowe informacje na etykiecie, abyś wiedziała, co dokładnie kupujesz.

COMMENTS

0 komentarze/-y

Napisz komentarz

Komentarze muszą zostać zaakceptowane przez moderatora przed publikacją