Kosmetyki do makijażu przyjazne dla zwierząt

Nie  rezygnuj ze swoich przekonań na rzecz dbania o piękno
Stosowanie praktyk przyjaznych dla zwierząt

W Nude by Nature nie akceptujemy testów na zwierzętach na potrzeby produkcji kosmetyków. Oferowane przez nas produkty są przyjazne dla zwierząt i poświadczone przez PETA, co jest dla nas równie ważne co wysoka jakość kosmetyków, stworzonych na bazie skutecznych i aktywnych składników naturalnych.

Kupując produkty Nude by Nature, walczysz o lepszy świat, w którym bez wątpienia pragniesz żyć. Wspierając firmę oferującą produkty przyjazne dla zwierząt, wspomagasz szlachetną kampanię w celu zniesienia testów na zwierzętach.

Nude by Nature promuje współczucie, zrozumienie i poszanowanie wszystkich zwierząt, głośno propagując działania przyjazne dla zwierząt. Stale zachęcamy do sprawdzania, czy kupowane przez konsumentów kosmetyki były testowane na zwierzętach. Kup kosmetyki do makijażu przyjazne dla zwierząt już teraz!

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki przyjazne dla zwierząt?

Podczas wyboru marki kosmetyków bierzemy pod uwagę wiele czynników. Coraz więcej osób obiera holistyczne podejście do życia każdego dnia. Dlaczego więc nie wybierać kosmetyków do makijażu, które są zarówno dobre dla skóry, jak i przyjazne zwierzętom?

Wybierając przyjazne dla zwierząt kosmetyki do makijażu marki Nude by Nature, nie tylko zapewniasz swojej skórze skuteczne działanie aktywnych, naturalnych składników – wspierasz też walczącą z testami na zwierzętach firmę i pomagasz nam w intensyfikacji tych działań.

Pędzle do makijażu marki Nude by Nature są wykonane z wysokiej jakości włókna syntetycznego i są przyjazne dla zwierząt. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologii syntetyczne włosie jest równie skuteczne co prawdziwe, jeśli nie lepsze! Dodatkowymi atutami są większa wytrzymałość, lepsza higiena, hipoalergiczne działanie i łatwe czyszczenie.

Oprócz zaniechania testów na zwierzętach i wykorzystywania włókna syntetycznego do produkcji pędzli, produkty Nude by Nature wyróżnia też fakt, że są tworzone bez składników syntetycznych i konserwantów, takich jak talk, silikon, ftalany, siarczany, politlenek etylenu i jego pochodne, siloksan, triklosan, fenoksyetanol czy parabeny, które często można znaleźć w tradycyjnych kosmetykach do makijażu. Zapoznaj się z naszą pełną ofertą pędzli przyjaznych dla zwierząt.

Przyjazne dla zwierząt – co to oznacza?

Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z przyjaznego dla zwierząt asortymentu, znalezienie odpowiedniego producenta kosmetyków może okazać się trudne. Aby produkt mógł zostać uznany za przyjazny dla zwierząt, produkująca go firma nie może wykorzystywać zwierząt do testów ani w żaden inny sposób podczas całego etapu produkcji.

Jednak nie każda obietnica dotycząca kosmetyków przyjaznych dla zwierząt jest taka sama, dlatego ważnym jest, aby wybrać taką firmę, której działania w tym aspekcie są rzetelnie udokumentowane.

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy dana marka oferuje kosmetyki przyjazne dla zwierząt?

Aby się o tym przekonać, prosimy sprawdzić, czy produkty zawierają logotypy informujące o tym, że jest to produkt przyjazny dla zwierząt – na przykład skaczącego królika i logo PETA.

Należy jednak pamiętać, że wiele firm może utrzymywać, że oferuje kosmetyki przyjazne dla zwierząt, przedstawiać logotyp skaczącego królika na opakowaniach, a jednak nie stosować się w pełni do założeń tej idei. Jako że w Australii nie ma żadnych przepisów regulujących oznaczanie produktów, które są przyjazne dla zwierząt, samo poleganie na takich zapewnieniach nie zawsze wystarcza. Dlatego należy wspierać takie firmy jak Nude by Nature, które poświęcają czas i fundusze na uzyskanie certyfikatów organizacji non-profit, takich jak PETA.

Aby uzyskać oficjalny status firmy przyjaznej dla zwierząt, Nude by Nature oraz dostawcy składników naszych kosmetyków przechodzą starannie przygotowane audyty i przedstawiają wyczerpującą dokumentację. Decydując się na pełny i jawny audyt, jasno określiliśmy nasze dążenia do propagowania produktów przyjaznych dla zwierząt.

W jaki sposób zmieniamy świat?

Nude by Nature pozostaje pionierem w branży kosmetycznej, jako że coraz więcej klientów z Australii poszukuje produktów przyjaznych dla zwierząt. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez firmę Roy Morgan, Australijki podczas wyboru kosmetyków przede wszystkim zwracają uwagę na to, czy są one przyjazne dla zwierząt. Spośród największych dziesięciu firm oferujących kosmetyki w Australii, tylko Nude by Nature jest szeroko znana ze swojego podejścia do kosmetyków przyjaznych dla zwierząt.

Badanie ujawniło również, że sformułowanie „nie testowano na zwierzętach” jest dla potencjalnych klientów ważniejsze niż stopień ochrony przeciwsłonecznej. Był to trzeci najważniejszy czynnik decydujący o zakupie obok ceny i „naturalnego wyglądu”. Aż 46% Australijek, które na co dzień korzystają z kosmetyków, oświadczyło, że najważniejsze jest, by były one przyjazne dla zwierząt – to zauważalny wzrost w porównaniu do 41% w 2012 roku.

Australijski rząd przedłożył projekt ustawy całkowicie zabraniającej sprzedaży produktów testowanych na zwierzętach od 1 lipca 2018 roku. To reakcja na coraz częstsze postulaty domagające się poszerzenia oferty kosmetyków przyjaznych dla zwierząt.

Mark Thompson, dyrektor wykonawczy Nude by Nature, ujął to w następujący sposób: „Produkcja kosmetyków najwyższej jakości, których nie testuje się na zwierzętach, jest głównym priorytetem dla naszej marki. Cieszę się, że ma to znaczenie również dla klientów, a rząd Australii podejmuje niezbędne kroki, mające na celu zakazanie takich praktyk”.

Australijska marka umacnia swoją pozycję na rynku, znajdując się w ścisłej czołówce 5 największych firm w tej branży w Australii (badanie Aztec MAT, 2017 r.). Nude by Nature może poszczycić się tym, że oferowane przez firmę niezwykle skuteczne naturalne formuły są przyjazne dla zwierząt i poświadczone przez PETA, jednocześnie nie zawierając składników syntetycznych i konserwantów takich jak talk, silikon, ftalany, siarczany, politlenek etylenu i jego pochodne, siloksan, triklosan, fenoksyetanol czy parabeny.

Czy wszystkie produkty przyjazne dla zwierząt mogą być stosowane przez wegan?

Nie. Produkty wegańskie nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Obejmuje to również, między innymi, karmin, wosk pszczeli, lanolinę, kolagen, żelatynę i wiele innych składników. Sformułowanie „przyjazne dla zwierząt” oznacza, że podczas produkcji żadne zwierzęta nie zostały skrzywdzone ani wykorzystane, a także nie przeprowadzano na nich żadnych testów. Wiele osób uważa, że takie produkty muszą być wegańskie, jednak nie zawsze jest to prawdą. Produkt może być przyjazny dla zwierząt i jednocześnie nie być produktem odpowiednim dla wegan.

Oferta Nude by Nature jest przyjazna dla zwierząt, jednak niektóre produkty mogą zawierać pobrany w sposób etyczny wosk pszczeli czy lanolinę, co sprawia, że nie są one odpowiednie dla wegan. Jeśli zainteresowała Cię oferta Nude by Nature i pragniesz wiedzieć, czy dany produkt jest odpowiedni dla wegan, sprawdź pełną listę składników dostępnych przy opisie każdego produktu na stronie internetowej oraz na opakowaniu. Jeśli mimo tego masz jeszcze zapytania lub wątpliwości, nasz dział obsługi klienta z chęcią pomoże ci wybrać z oferty Nude by Nature produkty do makijażu odpowiednie dla wegan.

Dlaczego testy na zwierzętach nie są już konieczne?

Nauka idzie do przodu z dnia na dzień, a alternatywne rozwiązania są niezwykle skuteczne. Dzięki nowym rodzajom testów, mającym na celu sprawdzenie działania na ludziach, naukowcy są w stanie rozróżniać rzeczy, które wcześniej składano na karb różnic międzygatunkowych.

Producenci mogą też wybierać znane składniki, które są stosowane od dawna, nie podrażniają skóry i są bezpieczne dla ciała. Nowe formuły mogą być testowane na wiele sposobów, a niektóre z nich są skuteczniejsze niż testy na zwierzętach.